Copyright © 2017 by SP4
Misja i wizja szkoły Z życia szkoły Rekrutacja 2019/2020 Rekrutacja do klasy sportowej 2019/2020 Projekty edukacyjne Osiągnięcia Zajęcia pozalekcyjne Doradztwo zawodowe Galeria Kontakt Ogłoszenia Ochrona Danych Osobowych Projekty międzynarodowe
Wymiany międzyszkolne
Projekt
"Aktywna Tablica"
Rok dla Niepodległej O szkole
Minimalne Aktualne
800x600
IE 6.0
Mozilla
Netscape
Opera
27.05.2019r.
IP: 3.88.156.58
Z życia Szkoły
Rok 2018/2019 Rok 2017/2018 Rok 2016/2017 Rok 2015/2016 Rok 2014/2015 Archiwum

Rok szkolny 2014/2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015Więcej ..."Dni profilaktyki"

  

W dniach 22.06 - 25.06.2015r. w Zespole Szkół nr 4 odbyły się „Dni profilaktyki”. W tym czasie zaprezentowano wiele przedstawień, spektakli, spotkań z ciekawymi ludźmi – ratownikami WOPR, szkolnym doradcą zawodowym, przedstawiono dokonania muzyczne, sportowe i działalność wolontariatu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.

Więcej ...Konkurs poetycki

  

Dnia 19 czerwca 2015r rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Poetycki Klas III SP "Przecież każdy pisze wiersze”, którego tematem była "Rodzina”. Dostarczył on uczestnikom wielu miłych wzruszeń.

Więcej ...Przedstawienie pt. „Nie płacz koziołku”

  

Dnia 16 czerwca 2015 r. zostało wystawione przez koło teatralne „Czary – mary” z klas 1 – 3 szkoły podstawowej przedstawienie pt. „Nie płacz koziołku”. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w skupieniu śledzili losy Koziołka, bohatera bajki Sergiusza Michałkowa.

Więcej ...„POTENCJAŁ MIŁOŚCI W RODZINIE GOŚCI”

  

W ramach XVII Warmińsko -Mazurskich Dni Rodziny przebiegających pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia” dnia 09.06.2015 roku odbył się KONKURS PLASTYCZNY I GRAFIKI KOMPUTEROWEJ pod hasłem: „POTENCJAŁ MIŁOŚCI W RODZINIE GOŚCI”.

Więcej ...Konkurs "Mistrz Patelni"

  

Konkurs kulinarny „Mistrz Patelni” dla klas szóstych, zorganizowany przez panią Barbarę Skorupską, odbył się dnia 2 czerwca 2015r. Do konkursu przystąpiły pięcioosobowe grupy z klas szóstych.

Więcej ...„ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” – AKCJA OGÓLNOPOLSKA

  

Dnia 1.06.2015 r. odbyła się w naszej szkole Olimpiada Sportowa. Pani J. Krajczyńska i pani E. Eźlakowska przygotowały ciekawy wstęp do turnieju , który przybliżył dzieciom historię igrzysk olimpijskich. Uczniowie otrzymali flagi dla swoich klas i złożyli obietnicę stosowania w praktyce zasady fair play - prowadzenia czystego współzawodnictwa.

Więcej ...NASZYM KOCHANYM RODZICOM

  

"Nie wystarczy ,jedno jabłko, by napełnić koszyk.
Nie wystarczy jedna jabłoń by sad się roztoczył.
Lecz wystarczy jeden człowiek by ździebełko dobroci
zajaśniało jak złote jabłko, co się miedzy nas potoczy”.

MEURICE CAREME "DOBROĆ”

Więcej ...III Międzyszkolny Konkurs Języka Polskiego

  

27 maja 2015 r. w Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie odbył się III Międzyszkolny Konkurs Języka Polskiego dla uczniów gimnazjum „Mądrej Głowie Dość Dwie Słowie” zainicjowany i przeprowadzony przez nauczycielki języka polskiego: p. Annę Daciuk i p. Marzennę Nietupską.

Więcej ...Finał konkursu „Szkoła marzeń”

  

22 maja 2015r. w Sejmie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci, w którym wyróżnienie otrzymała Olga Rogińska - uczennica kl.6a szkoły podstawowej.

Więcej ...SPARTAKIADA RODZINNA KLAS I -III

  

Dn. 21.05.2015r. o godz. 16.00 w naszej szkole odbyła się kolejny raz Spartakiada Rodzinna klas I – III pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia” w ramach XVII WARMIŃSKO – MAZURSKICH DNI RODZINY oraz Ogólnopolskiej Kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”.

Więcej ...ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  

29 kwietnia 2015r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w apelu z okazji 224. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy 6b SP swym występem przypomnieli to ważne dla historii naszego kraju wydarzenie, które dało nam pierwszą w Europie konstytucję.

Więcej ...APEL KATYŃSKI

  

28 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, poświęcony 75. rocznicy zbrodni katyńskiej. Z tej okazji uczniowie klasy IIID gimnazjum, pod kierunkiem p. Katarzyny Oman-Janczewskiej i p. Bogusławy Tarymy, przygotowali program upamiętniający tamto tragiczne wydarzenie.

Więcej ..."DNI ZIEMI"

  

Dnia 5.05.2015 roku odbył się apel dla klas 0 – 3 edukacji wczesnoszkolnej z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy 1 e pod opieką pani Małgorzaty Górskiej zaprezentowali przedstawienie pt. „Królewna Śmieszka i ekoludki”.

Więcej ..."DNI KSIĄŻKI 2015"

  

"DNI KSIĄŻKI 2015” - spotkanie z wierszami Jana Brzechwy.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Więcej ...Misterium Paschalne

  

Dnia 30 marca w naszej szkole odbyło się Misterium Paschalne. Głównym przesłaniem było ukazanie Triduum Paschalnego męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego. W przedstawieniu udział wzięli uczniowie kl. 6a, 6b i 6c.

Więcej ...REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  

„Kto ma uszy (…) niechaj słucha” to hasło tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych, które odbyły się w naszej szkole 20 marca.

Więcej ..."SUPERASY TRZECIEJ KLASY"

  

Dnia 17. marca 2015r. w naszej szkole odbył się VII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Puchar Burmistrza Miasta Mragowo "SUPERASY TRZECIEJ KLASY".

Więcej ...Z wizytą w naszej szkole...

  

6. marca 2015r. pięciolatki i sześciolatki wraz ze swoimi paniami z Publicznego Przedszkola „Stokrotka” – odwiedziły Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie.

Dzieci zostały powitane przez dyrektora Edwarda Suchana i wicedyrektor Annę Daciuk.

Więcej ...Konkurs techniczno - plastyczny „Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa"

  

W Zespole Szkół nr 4 w Mrągowie rozstrzygnięto konkurs techniczno - plastyczny dla klas 1 – 3 edukacji wczesnoszkolnej pt. "Jedz owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa". Konkurs odbył się w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole", a zorganizowała go p. Małgorzata Górska.

Więcej ...Działalność "Klubu Młodego Ekologa"Zapraszamy do zapoznania się z działalnością Klubu Młodego Ekologa, którego założycielem i opiekunem jest nauczyciel przyrody Pan Mirosław Kleczkowski. Co roku członkowie Klubu wybierają inny cel do działania i realizują go w czasie zajęć. W tym roku szkolnym członkowie Klubu postanowili rozwijać swoje zainteresowania w dziedzinie akwarystyki.

Treści dokumentów można pobrać:

 tutaj  i tutaj


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY - 73. ROCZNICA POWSTANIA AK

  

Z okazji 73.rocznicy utworzenia Armii Krajowej w Zespole Szkół nr4 im. Generała Stefana ''Grota'' Roweckiego odbyła się 16 lutego 2015r. wieczornica poświęcona pamięci jej bohaterów, której przyświecały słowa A. Mickiewicza "Ja i Ojczyzna, to jedno...".

Więcej ...ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY AKCJA "POWSTAŃCZA POCZTA KONKURSOWA"

  

Obchody Święta Patrona Szkoły zostały poprzedzone różnymi działaniami związanymi z 73. rocznicą powstania Armii Krajowej, której pierwszym komendantem był generał Stefan "Grot" Rowecki.

Więcej ...Bal karnawałowy

  

Karnawał to przede wszystkim okres balów i zabaw. Jego rozpoczęcie oficjalnie następuje w dniu Trzech Króli, czyli 6 stycznia, jednak wiele osób uważa za datę jego rozpoczęcia Nowy Rok.

Więcej ...Bożonarodzeniowe przedstawienia

  

19 grudnia 2014 roku, w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole wystawiono bożonarodzeniowe przedstawienia. W tym roku w role jasełkowych bohaterów wcielili się uczniowie klasy 0 – grupa Kubusie oraz uczniowie klas IA i IC gimnazjum.

Więcej ...Mikołajki

  

„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą,
a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą.
Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci,
idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

W Polsce dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie Świętego Mikołaja biskupa z Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują drobne upominki, ukryte pod poduszką lub w innym specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu.

Więcej ...PASOWANIE UCZNIÓW NA CZYTELNIKÓW

  

„My, uczniowie pierwszej klasy, Tobie książko przyrzekamy,
że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy...”

W dniach 18- 20 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Więcej ...11 listopada – Święto Niepodległości

  

Przedstawiciele Zespołu Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego, dyrektor E. Suchan, wicedyrektor E. Chodkowska, nauczycielka historii B. Więcek oraz Uczniowie, reprezentujący poczet sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i poczet naszej szkoły, dnia 10 listopada 2014r. o godz. 17.00 wzięli udział w Capstrzyku Niepodległości z udziałem wojska, policji, straży pożarnej, władz samorządowych, harcerzy oraz pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i szkół przy Pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości, a 11 listopada 2014r. uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele Św. Wojciecha w Mrągowie.


Uroczystości upamiętniające 96. rocznicę odzyskania niepodległości

  

Uroczystości upamiętniające 96. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w naszej szkole już 7 listopada.

Tegoroczną akademię przygotowali uczniowie klasy 5b i 5c pod kierunkiem p. U. Dobrowolskiej oraz p. J. Kotuszewskiej. Młodzi artyści przybliżyli swoim szkolnym kolegom i koleżankom ważne wydarzenia z historii Polski.

Więcej ...Akcja „Kotylion dla żołnierza”

  

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie z klas 5a, b i c oraz 6a szkoły podstawowej pod kierunkiem p. A. Romaniuk-Chrostowskiej, wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia Radio Olsztyn SA. W ramach akcji nasi uczniowie przygotowali biało-czerwone kotyliony – symbol niepodległości naszej Ojczyzny, które zostały przekazane polskim żołnierzom na misji zagranicznej w Afganistanie.

Więcej ...DZIEŃ PAPIESKI - ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE

  

22 października 2014 roku po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. W związku z tym uczniowie klasy IV c szkoły podstawowej przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”

Więcej ...Konkurs pięknego czytania

  

15 października 2014 roku do biblioteki szkolnej przybyły bajkowe postacie: Kot w butach, Mikołajek, Szewczyk , Czerwony Kapturek, Merida Waleczna, Rybak, Królewna Śnieżka i kilka innych postaci, które znacie.

Więcej ...Otrzęsiny klas pierwszych

  

15 października, jak co roku, w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, symbolizujące oficjalną przepustkę do kolejnego etapu kształcenia – gimnazjum. Tematem przewodnim imprezy był film. Organizacją całego przedsięwzięcia zajęła się klasa IIID wraz z wychowawczynią p. Agata Cieślowską. Konkurencje sprawdzały zarówno znajomość aktorów, tytułów i fabuły filmów, muzyki filmowej, jak i umiejętność współpracowania w grupie.

Więcej ...Dzień Edukacji Narodowej

  

Dzień 14 października 2014r. to dzień wyjątkowy w kalendarzu szkolnym. Szczególnie właśnie tego dnia nauczyciele mają poczucie, że „Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym, że tylko wszystko, co robimy dla innych, jest tym co naprawdę warto robić” /Carroll Lewis/, a uczniowie nauczycielom pragną powiedzieć:

„Gdyby mieć najpiękniejsze na świecie diamenty, gdyby mieć miliony w złotych szkatułach zamknięte, może wtedy moglibyśmy spłacić te odwieczne długi Waszej ciężkiej pracy i zasługi wieloletniej opieki, trudu, poświęcenia, nocy nieprzespanych i wyrozumienia. Lecz... diamentów i złota my nie posiadamy, życzliwość swą
i szacunek w zamian Wam oddamy...”

Więcej ...25 - lecie...

  

„Dzisiaj dzień jest szczególny, bo świętujemy rocznicę 25-lecia istnienia naszej szkoły oraz Dzień Patrona. Historia naszej szkoły jest długa i krótka równocześnie. Krótka, bo czas mija niepostrzeżenie. Rytm szkolnego życia wyznacza kalendarz: 1 września – początek roku, koniec czerwca – dzwonek obwieszczający upragnione wakacje. Ale każdy dzień wypełniony jest po brzegi” – takimi słowami rozpoczął uroczystą akademię p. Edward Suchan, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie.

Więcej ...Ślubowanie Klas Pierwszych edukacji wczesnoszkolnej

  

25 września 2014 roku o godzinie 8.00 odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych edukacji wczesnoszkolnej. Na uroczystość przybyli bliscy małych uczniów, dyrekcja szkoły, Rada Rodziców oraz klasa III b. Pierwszoklasiści byli poddani różnorodnym próbom i sprawdzianom, które oceniało jury składające się gimnazjalistów.

Więcej ...Rada Rodziców

  

     Skład RADY RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 4
      w MRĄGOWIE w roku szkolnym 2014/2015

  1. przewodnicząca: Ewa Figura
  2. zastępca przewodniczącej: Paweł Spirydon
  3. sekretarz: Grażyna Budrewicz
  4. skarbnik: Joanna Jurkiewicz
  5. członek: Aneta Żbikowska
  6. członek: Maciej Kuś

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  

Wakacje dobiegły końca. Wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie wrócili do murów naszej szkoły. 1. września, po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie, spotkaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2014/2015.

Więcej ...