Copyright © 2017 by SP4
Misja i wizja szkoły Z życia szkoły Rekrutacja 2019/2020 Rekrutacja do klasy sportowej 2019/2020 Projekty edukacyjne Osiągnięcia Zajęcia pozalekcyjne Doradztwo zawodowe Galeria Kontakt Ogłoszenia Ochrona Danych Osobowych Projekty międzynarodowe
Wymiany międzyszkolne
Projekt
"Aktywna Tablica"
Rok dla Niepodległej O szkole
Minimalne Aktualne
800x600
IE 6.0
Mozilla
Netscape
Opera
20.09.2019r.
IP: 35.171.146.16
Działalność różna
Rok 2012/2013 Rok 11/12 Rok 10/11 Rok 09/10 Rok 08/09 Rok 07/08

Rok szkolny 2010/2011


Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej "SEEiK" w Mrągowie, realizator działań związanych z koordynacją akcji Sprzątanie Świata na terenie miasta Mrągowa, działając z ramienia Gminy Miasto Mrągowo, złożyło Zespołowi Szkół nr 4 w Mrągowie pisemne podziękowanie za udział w akcji sprzątania terenów Mrągowa oraz posadzenie krzewów, które będą zdobiły nasze piękne miasto, stając się symbolem wspólnego wysiłku mieszkańców w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody.


Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie otrzymał CERTYFIKAT za uczestnictwo i zaangażowanie w X jubileuszowej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"- ogólnopolskiej akcji propagującej nowoczesną profilaktykę. Kampania trwała od 1 kwietnia do 30 listopada 2010 roku.

Nasi laureaci ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł":

 1. Kaczyńska Kamila- IIA gimnazjum
 2. Sienkiewicz Bartosz- IIA gimnazjum
 3. Maciej Goleń- 5b szkoła podstawowa
 4. Dobrenko Adrianna- 6d szkoła podstawowa

Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK Sp. z o.o. z Krakowa wraz z pisarką Małgorzatą Budzyńską ogłosił wyniki konkursu Ala MaKota na punkcie pisania. W ostatnim czasie dotarło do wydawnictwa ponad 1200 prac konkursowych, czyli około 2400 stron z nowymi przygodami Ali. W konkursie tym, uczennica Naszej Szkoły Paulina Trojanowska z klasy IIIA gimnazjum otrzymała wyróżnienie, za które otrzyma Sekretnik Ali Makoty na 2011.


Zbiórka na WOŚP

Tradycją już w naszej szkole stała się zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jak co roku na potrzeby tej Fundacji został przekazany cały dochód z dyskoteki karnawałowej organizowanej przez Samorząd Uczniowski, która odbyła się 5 stycznia bieżącego roku. Ponadto 18 i 19 stycznia uczniowie z Prezydium SU zbierali pieniądze na ten cel w klasach. Zebrane środki zasiliły konto 19 – tego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Reporter”

Na przełomie stycznia i lutego uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Reporter”. Tak jak tytuł konkursu wskazuje, młodzież miała okazję, aby zabawić się w dziennikarza i napisać artykuł poruszający dowolnie wybrany temat. Jury konkursu wysoko oceniła poziom prac nadesłanych z naszej szkoły i podkreśliło ich staranność i oryginalność. Najwyżej spośród uczniów naszego gimnazjum zostały ocenione prace Ani Gruszczyńskiej, Anity Worobiej i Krzysztofa Piersy.


"Góra Grosza"

Na trwale w program naszej szkoły wpisała się ogólnopolska akcja „Góra Grosza”, w której i w tym roku szkolnym braliśmy udział. Akcja ta jest przeprowadzana pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Domów dla dzieci i zawodowych rodzin zastępczych. W tym roku była to już XI edycja. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego zbierali, chodząc po klasach monety, które zostały przesłane do organizatora – Towarzystwa „Nasz Dom”.

Dziękujemy za hojność!


„Gimnazjalny Mistrz Geografii Powiatu Mrągowskiego”

IV POWIATOWY KONKURS „GIMNAZJALNY MISTRZ GEOGRAFII POWIATU MRĄGOWSKIEGO” ROZSTRZYGNIĘTY!

W dniu 26 maja 2011 roku w Zespole Szkół Nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie odbył się IV Powiatowy Konkurs „Gimnazjalny Mistrz Geografii Powiatu Mrągowskiego”. Zorganizowała go nauczycielka geografii – Katarzyna Szablak z Zespołu Szkół nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie, natomiast wsparcia i pomocy udzielił Wicestarosta Powiatu Mrągowskiego – Janusz Alicki.


Udział w konkursie wzięli uczniowie następujących szkół:

 • Gimnazjum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 1 w Mrągowie,
 • Gimnazjum Nr 4 w Zespole Szkół Nr 4 w Mrągowie,
 • Gimnazjum Nr 3 w Zespole Oświatowo – Sportowym „Baza” w Mrągowie,
 • Publiczne Gimnazjum w Mikołajkach,
 • Gimnazjum w Zespole Szkół w Szestnie,
 • Publiczne Gimnazjum w Sorkwitach,
 • Zespół Szkół w Baranowie.

Test obejmujący 34 zadania przygotowany przez p.Alicję Szarzyńską i p. Małgorzatę Świderską (WMODN w Olsztynie) sprawdzał wiedzę z zakresu funkcjonowania systemu przyrodniczego Ziemi oraz umiejętność lokalizacji wybranych obiektów geograficznych na mapie. Po 60 minutach wysiłku intelektualnego można było podać wyniki, które przedstawiały się następująco:

 • I miejsce – Anna Gruszczyńska ZS nr 4 w Mrągowie
 • II miejsce – Kornelia Kuczyńska ZS nr 4 w Mrągowie
 • III miejsce – Aleksandra Gałecka Gimnazjum nr 2 w ZS nr 1 w Mrągowie
 • IV miejsce – Adrian Żytko Gimnazjum nr 2 w ZS nr 1 w Mrągowie
 • V miejsce – Jan Kamiński Gimnazjum Publiczne w Mikołajkach

Zdobywcy miejsc I – V otrzymali z rąk Dyrektora ZS nr 4 dyplomy i nagrody książkowe zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono dyplomy za uczestnictwo. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki oraz dyplomy przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie.


Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie – Edward Suchan już dziś zaprosił młodych miłośników geografii na konkurs w następnym roku szkolnym.

Katarzyna Szablak


„Mamo! Tato! Nie mów do mnie, lecz ze mną rozmawiaj”

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska Rozmawia z Dziećmi”, której pomysłodawcą i organizatorem był poseł na Sejm RP Lidia Staroń, a patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Instytut Obywatelski. Jury konkursu nagradzało prace w trzech kategoriach: proza, wiersz, plakat.


Uroczyste wręczanie nagród i wyróżnień odbyło się 3 czerwca 2011r. w Olsztynie na konferencji z udziałem: doradcy Ministra Edukacji Narodowej- p. W. Wierzbickiego, Rzecznika Praw Dziecka- p. M. Michalaka, wicewojewody warmińsko-mazurskiego- p. J. Maścianicy, Kuratora Oświaty p. G. Przasnyska oraz organizatora Całej Akcji p. poseł L. Staroń.

Spośród pół tysiąca prac, które wpłynęły na konkurs, nagrodzono i wyróżniono 40. W kategorii wiersz uczennica kl. IIIA gimnazjum ZS nr 4 w Mrągowie Aleksandra Ciompała zajęła 3 miejsce, a w kategorii proza uczennica kl. IIIA gimnazjum Kornelia Kuczyńska uzyskała wyróżnienie. Wyróżniono też plakat Sandry Kluczek uczennicy kl. IIA gimnazjum. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione teksty literackie i prace plastyczne wydrukowano w okolicznościowym folderze, który jest dostępny w naszej bibliotece.