Działalność różna
Rok 2012/2013 Rok 11/12 Rok 10/11 Rok 09/10 Rok 08/09 Rok 07/08

Rok szkolny 2009/2010

W dniu 11.XI.2009r. odbyła się akademia z okazji 91. rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Podczas uroczystości uczniowie klas gimnazjalnych zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, na który złożyły się wiersze i pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru i zespołu muzycznego "Mandolinki". W tym też dniu odwiedziła szkołę nasza ubiegłoroczna absolwentka - Ada Piaskowska, która obecnie uczy się w Ogólnokształcącym Liceum Lotniczym w Dęblinie.

Nasz teatr "Parodia" pod opieką pani Katarzyny Bałdygi zdobył II nagrodę na 13 Przeglądzie Taetrów Amatorskich im. Kasi Kowal odbywającym się w Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo.

Rejonowy konkurs plastyczny „Drzewo- mój dom”
Mrągowo, 21.12.2009r.

1. Organizatorzy:

• Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni
  • Starostwo Powiatowe w Piszu
  • Starostwo Powiatowe w Mrągowie
  • Nadleśnictwo Strzałowo
  • (Zespół Szkół nr 4 w Mrągowie)

2. W październiku i listopadzie 2009r. został przeprowadzony konkurs plastyczny pod hasłem „Drzewo- mój dom”. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych. Celem konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy na temat zwierząt, drzew i krzewów, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku do przyrody, zachęta do poznawania i ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego.

3. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Mrągowie zdobyli nagrodę i wyróżnienia:
Michał Nalepa- I miejsce (kl. 4b)
Eryk Rutkowski- wyróżnienie (kl. 5b)
Aleksandra Książek- wyróżnienie (kl. 4d)
Marta Wójcik- wyróżnienie (kl. 4a)

Opracowała– Lucyna Gosiewska

Koło teatralne „Mali aktorzy”

W roku szkolnym 2009/2010 na terenie Zespołu Szkół nr 4 działa koło teatralne „Mali aktorzy” prowadzone przez Ewę Zając. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Uczęszcza na nie 13 uczniów z klas 3. Na zajęciach uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, uczą się odbioru sztuki teatralnej, aktorstwa oraz zdobywają umiejętność organizowania czasu wolnego od nauki.

Przygotowany przez „Małych aktorów” teatrzyk „Nie ma tego złego...” został wystawiony na apelu szkolnym klas 0 – 3 oraz na semestralnym zebraniu rodziców.

Dzień Wiosny w naszej szkole!

Dnia 23.03.2010r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uroczyście obchodzili Dzień Wiosny. Imprezę zorganizowała pani Ewa Brakoniecka ze swoją klasą- 2 b. Tego dnia pięknie zaprezentowało się 22 aktorów. Przedstawili kolegom „Bajkę o leniwej Żabusi” na podstawie autorskiego scenariusza swojej wychowawczyni. Duże wrażenie na odbiorcach zrobiły kostiumy uszyte przez rodziców oraz ciekawa scenografia. Całość przedstawienia dopełniła „kuchenna orkiestra”. Wszyscy uczniowie z klasy 2 b z przejęciem grali na łyżkach drewnianych i blaszanych oraz pokrywkach od garnków do znanego szlagieru muzyki poważnej.

Ich młodsi koledzy z klas 0 i 1 pod kierunkiem pań Eźlakowskiej i Krajczyńskiej zaprezentowali wiosenne tańce. Po uroczystościach w szkole dzieci z klas 0 – 3 udały się do kina w CKiT „Zodiak” na film pt. „Księżniczka i żaba”. W drodze powrotnej uczniowie z przejęciem szukali w parku zwiastunów wiosny.

To był bardzo radosny i pełen wrażeń dzień!

Konkurs plastyczny pt.: "Muzyczna podróż"

Dnia 31 maja 2010r. odbyło się otwarcie wystawy i wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt. : „Muzyczna podróż” zorganizowanym przez MDK w Mrągowie.

Z Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie nagrodzono i wyróżniono następujących uczniów:

Kategoria II od 8 – 11 lat

• 1 miejsce- Maciej Goleń kl. 4b
  • 2 miejsce- Sylwia Skwira kl. 5d
  • 2 miejsce- Jan Starczewski kl. 5d

• Dominika Krajewska kl. 5d
  • Michał Marczuk kl. 4d
  • Barbara Stankiewicz kl. 4b

Kategoria III od 12 – 14 lat

• 1 miejsce- Natalia Leoniuk kl. IA gimnazjum
  • 3 miejsce- Kinga Żarnoch kl. IC gimnazjum

• Julita Szmigiel kl. IIC gimnazjum
  • Patrycja Konopka kl. IE gimnazjum

III Mrągowski Turniej Szkół Gimnazjalnych

Naszym wielkim sukcesem zakończył się III Mrągowski Turniej Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa. Gimnazjum nr 4 zajęło i miejsce w tym prestiżowym konkursie.

Konkurs plastyczny "Cud natury powiatu mrągowskiego"

W powiatowym konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Mrągowie, pt.: "Cud natury powiatu mrągowskiego" uczeń kl. 5b ZS nr 4 w Mrągowie zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a nagrodą za jego pracę był rower ufundowany przez sklep Państwa Młynarczyk.

X edycja ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza"

Nasz Zespół Szkół nr 4 otrzymał serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromny wkład podczas ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Akcja została przeprowadzona pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych.