Misja i wizja szkoły Z życia szkoły Rekrutacja 2018/2019 Projekty edukacyjne Osiągnięcia Zajęcia pozalekcyjne Doradztwo zawodowe Galeria Kontakt Ogłoszenia Projekty międzynarodowe
14.11.2018r.
IP: 54.221.9.6
Wewnątrzszkolny System Doradztwa Zawodowego
Rok 2018/2019 Rok 2017/2018 Rok 2016/2017 Rok 2015/2016 Rok 2014/2015 Rok 2013/2014
Rok szkolny 2014/2015

Zajęcia profilaktyczne

Zapraszam do czynnego udziału w zajęciach profilaktycznych "Doradztwo zawodowe w gimnazjum", które odbędą się dnia 25.06.2015r. na 2 godzinie lekcyjnej.

W ramach zajęć:

• Film (ok. 10 min.) "Doradca zawodowy": Na czym polega doradztwo edukacyjno-zawodowe? Jak jest zorganizowane? Kto odpowiada za wsparcie uczniów? Gdzie szukać pomocy doradczej?
  • Film (ok. 10 min.) "Uczeń gimnazjum": Uczeń w wieku gimnazjalnym a konieczność podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych.
  • Film (ok. 10 min.) "Szkolnictwo ponadgimnazjalne": Jakie są typy szkół? Gdzie szukać informacji? Co warto brać pod uwagę decydując się na daną szkołę?
  • Quiz "Jaki to zawód?": na podstawie charakterystyki zawodu uczniowie zgadują prezentowany zawód (Uawga! Atrakcyjne nagrody dla najtrafniej zgadujących!).

doradca zawodowy mgr inż. Wojciech Doda

Rejestracja kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych

Uwaga uczniowie klas trzecich gimnazjum! Rejestracja kandydatów do szkół średnich w systemie VULCAN Mrągowo "vEdukacja nabór szkoły ponadgimnazjalne" rozpoczęła się 11.05.2015r.

Link do strony logowania:

www.mragowo.edu.com.pl

Zapraszam do korzystania z serwisu!.

Praktyki zawodowe

Zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców i uczniów klas III gimnazjum do zapoznania się z informacją, Cechu Rzemiosł Różnych w Mrągowie - Związku Pracodawców, zawierającą wykaz zakładów zrzeszonych w tym związku, które zgłosiły zapotrzebowanie na młodocianych pracowników na rok szkolny 2015/2016.

Ogółem 57 zakładów zrzeszonych w CRR Mrągowo zgłasza chęć szkolenia 104 pracowników młodocianych w 12 zawodach.

Szczegółowe informacje można uzyskać od szkolnego doradcy zawodowego w każdy poniedziałek 11.30 - 12.30 i 14.25 -15.25 i w innych godzinach wcześnej ustalonych.

doradca zawodowy mgr inż. Wojciech Doda

Uwaga gimnazjaliści i rodzice gimnazjalistów!

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie na swojej stronie internetowej w dziale "Otwarte zasoby edukacyjne - Filmy" udostępnił kilka ciekawych filmów dotyczących doradztwa edukacyjno - zawodowego w gimnazjum.

Poniżej lista filmów z opisami zagadnień.

Uczeń gimnazjum

• Uczeń w wieku gimnazjalnym a konieczność podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych.

Doradca zawodowy

• Na czym polega doradztwo edukacyjno-zawodowe?
  • Jak jest zorganizowane?
  • Kto odpowiada za wsparcie uczniów?
  • Gdzie szukać pomocy doradczej?

• Jaka jest rola rodziców w procesie decyzji edukacyjnych i zawodowych?
  • Jak powinna wyglądać współpraca między uczniem, rodzicem a szkołą?

Szkolnictwo ponadgimnazjalne

• Jakie są typy szkół?
  • Gdzie szukać informacji?
  • Co warto brać pod uwagę decydując się na daną szkołę?

Twój zawód

• Co zrobić, aby pomóc uczniowi w wyborze przyszłego zawodu?
  • Jak dowiedzieć się o danej profesji jak najwięcej?
  • Jak i gdzie szukać informacji o niej?
  • Na co zwrócić uwagę szukając informacji o danej profesji?

Zapraszam do obejrzenia filmów i uzyskania dodatkowych informacji
o doradztwie edukacyjno - zawodowym w gimnazjum.

doradca zawodowy mgr inż. Wojciech Doda

Tygodniowy plan zajęć z doradztwa zawodowego