24.03.2019r.
IP: 54.243.17.113

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie naszej szkoły mogli wtedy sprawdzić swą wiedzę z ortografii i nauki o języku, biorąc udział w konkursie. Zadanie polegało na udzieleniu 25 poprawnych odpowiedzi na pytania z zakresu języka polskiego. Znalazło się wielu śmiałków – łącznie swój udział zgłosiło 86 osób, które zgodnie przyznały, że trzeba było nieco się nagłówkować. Największą wiedzą wykazał się Mateusz Jabłoński z kl. 6a, który poprawnie odpowiedział na 17 pytań. Wyróżnienie otrzymał Piotr Zelent z kl. 5b oraz Oliwia Niedźwiecka i Weronika Kusiek z klasy 7a.

Uczniowie klas 4 i 5 dodatkowo mogli wziąć udział w konkursie na „Najpiękniejszy zeszyt do języka polskiego”. Podczas oceny pod uwagę brano estetykę pisma, bezbłędność, staranność w prowadzeniu notatek. Okazało się, że niektóre zeszyty to prawdziwe perełki i wybór zwycięzcy był bardzo trudny. Ostatecznie zdecydowano, że I miejsce przypadnie Mai Patejuk z kl. 5a. Wyróżnienie otrzymały: Klaudia Szmigiel z kl.5b oraz Mariana Zadorozhna z kl. 4e. Gratulujemy!!!

W skład komisji konkursowych wchodzili uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy pomogli również w przygotowaniu zadań.

„Język jest najdoskonalszym narzędziem
porozumiewania się ludzi”

Jan Miodek

W obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego włączyła się biblioteka szkolna organizując cykl wystaw bibliotecznych oraz ekspozycję na holu przed biblioteką. Miały one podnieść świadomość językową uczniów i przypomnieć, że język polski należy pielęgnować nie tylko od święta.

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2019-03-01 15:19:22