24.03.2019r.
IP: 54.243.17.113

77. rocznica powołania Armii Krajowej

77 lat temu – 14 lutego 1942 roku – Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Podziemne wojsko, będące fenomenem w okupowanej przez Niemców Europie, skupiło w sobie niemal całą patriotycznie nastawioną część narodu polskiego. Nazwa „AK”, także w późniejszym czasie, stała się jednym z najważniejszych symboli dążeń do niepodległości.

Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, w której wzięli udział zacni goście: poseł na Sejm RP, przedstawiciele władz miasta, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Po raz pierwszy, ze względu na stan zdrowia, nie odwiedził naszej szkoły pan kpt. rezerwy Antoni Jabłoński, kombatant Powiatowego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Szkoła od dawna pielęgnuje tradycje patriotyczne, przyzwyczaiła uczniów do szacunku do przeszłości, stąd w głównej części akademii pojawiły się wspomnienia historyczne, liryczna poezja oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. M. Nietupskiej i p. M. Romanowskiego.

Uroczystość przebiegała w podniosłej i miłej atmosferze.

Na zakończenie wieczornicy Goście i Rada Pedagogiczna zostali zaproszeni na wspomnienia przy kawie i ciastku.

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2019-02-25 17:16:42