17.01.2019r.
IP: 54.144.24.41

Konkurs kulinarny – „Surówka – witaminowa moc”

Dnia 19 grudnia 2018r odbył się konkurs kulinarny klas edukacji wczesnoszkolnej. Tematem przewodnim konkursu były surówki z warzyw i owoców. Uczniowie pracowali w duetach i podczas godzinnej pracy wyczarowali zdrowe i pożywne dania.

Efekty ich pracy oceniało jury, a podczas konkursu pojawiła się nasza szkolna Magda Gessler – pani Jagoda, która na co dzień gotuje uczniom pyszne obiady. Pani Jagoda udzieliła kilku profesjonalnych rad naszym młodym kucharzom.

Obrady jury były długie, pełne dyskusji i trwały tyle czasu, ile zajęła konsumpcja wszystkich surówek.

Zwycięską surówkę upichcili uczniowie klasy 1b, bracia - Ignacy i Tymoteusz Grala. Tuż za nimi dwie pary ex aequo : dziewczęta z klasy 2c – Lidia Sobczak i Wiktoria Kruk oraz z klasy 3a – Aleksandra Nurczyk i Nina Paśnikowska. Trzecie miejsce w tych kulinarnych zmaganiach zajęły dziewczynki z klasy 1a – Zofia Bohdziewicz i Natalia Sosińska

Zwycięzcom składamy gratulacje, a chętnych informujemy, że wiosną odbędzie się druga odsłona konkursu z warzywami i owocami w roli głównej. Tym razem na kuchenny warsztat weźmiemy sałatki.

Zapraszam

Organizator konkursu p. Marta Tułazińska