24.03.2019r.
IP: 54.243.17.113

Światowy Dzień Pluszowego Misia

23 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole po raz czwarty Światowy Dzień Pluszowego Misia, zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Każde dziecko w tym dniu przyszło do szkoły z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże, małe, puchate, kolorowe. Zabawy zaczęły się od poznania naszych „gości”, którzy mieli bardzo interesujące imiona. Oczywiście panie zadbały o to, żeby dzieci posiadły jak najwięcej wiadomości o swoich ulubieńcach. Zapoznały dzieci z historią pluszowego misia oraz wojennymi przygodami MISIA WOJTKA – polskiego żołnierza „Korpusu Armii Andersa”.

Dzieci tego dnia recytowały wiersze o misiach, brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Dużo radości sprawiły uczniom zabawy z ulubionymi pluszakami przy wesołej muzyce na szkolnym parkiecie. Atrakcją tego dnia dla wszystkich było smakowanie miodku – przysmaku Kubusia Puchatka. A w szkolnej bibliotece czekała na dzieci piękna wystawa książek o misiach.

I tak piątkowy szkolny dzień stał się inny, kolorowy, ciepły i miły. Było po prostu słodko! Dziękujemy.

Organizatorzy: Ewa Eźlakowska, Jolanta Krajczyńska

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2018-12-21 13:33:57