24.03.2019r.
IP: 54.243.17.113
Rok szkolny 2018/2019

W listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu formach profilaktyki uzależnień, przeciwdziałania przemocy i preferowania zdrowego stylu życia.

Pani Angelika Piskorz dietetyczka z Naturhouse na spotkaniach zapoznała uczniów ze zdrowym stylem życia poprzez właściwe odżywianie się w połączeniu z aktywnością fizyczną. Celem tych spotkań było zwrócenie uwagi na eliminowanie złych nawyków żywieniowych.

Zaproszeni przez szkołę goście: terapeuci pani Karolina Wizner i pan Leszek Dowgiałło oraz aktorzy Teatru „Kurtyna” z Krakowa, poruszali na warsztatach profilaktycznych i podczas sztuk teatralnych tematykę przemocy, radzenia sobie ze stresem, używania wulgaryzmów, fonoholizmu.

Panie policjantki Joanna Dawidczyk i Dorota Kulig z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie informowały uczniów o ponoszeniu konsekwencji prawnych przez nieletnich.

Podczas ogólnoszkolnych spotkań z rodzicami przedstawiona została tematyka uzależnienia od telefonów komórkowych, stawiająca sobie za cel uwrażliwienie rodziców na powagę problemu, jakim jest fonoholizm.

Pedagog szkolny Alina Groszyk

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2018-12-15 09:03:15