24.03.2019r.
IP: 54.243.17.113

PomagaMY!

Z wielkim zapałem przyłączyliśmy się do organizowanego corocznie przez CKiT w Mrągowie „Jarmarku Świętego Mikołaja”. Od miesiąca, w każdy wtorek, spotykaliśmy się po lekcjach, aby wykonywać własnoręcznie kartki świąteczne i ozdoby choinkowe. Nasz Szkolny Klub Wolontariusza liczy coraz więcej członków, więc chętnych do pracy nie brakowało. Okazało się, że niektórzy z nas są bardzo kreatywni, chociaż wcześniej tego nie ujawniali.

8 grudnia nasza wesoła gromadka stawiła się przed Centrum Kultury i Turystyki, aby pomóc w przebiegu Jarmarku. Rzetelnie wywiązywaliśmy się ze wszystkich powierzonych nam zadań. W pełni poczuliśmy atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Może to ze względu na Świetego Mikołaja, który siedział tuż obok? Było wspólne kolędowanie, dużo zabawy i radości. Nasze „rękodzieła” również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na wsparcie niezwykłej inicjatywy Szlachetnej Paczki. Mamy nadzieję, że uda nam się dzięki temu spełnić czyjeś marzenie. Po raz kolejny przekonaliśmy się, ile satysfakcji może dać zaangażowanie w wolontariat, bo „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli”.

Szkolny Klub Wolontariusza (uczniowie 5a i 6a)

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2018-12-11 17:49:18