Copyright © 2017 by SP4
Misja i wizja szkoły Z życia szkoły Rekrutacja 2019/2020 Rekrutacja do klasy sportowej 2019/2020 Projekty edukacyjne Osiągnięcia Zajęcia pozalekcyjne Doradztwo zawodowe Galeria Kontakt Ogłoszenia Ochrona Danych Osobowych Projekty międzynarodowe
Wymiany międzyszkolne
Projekt
"Aktywna Tablica"
Rok dla Niepodległej O szkole
Minimalne Aktualne
800x600
IE 6.0
Mozilla
Netscape
Opera
23.07.2019r.
IP: 35.153.73.72
Rok szkolny 2018/2019

XX Festiwal Pieśni Patriotycznej, Wojskowej i Partyzanckiej

W szkolne obchody 100 -Lecia Niepodległości wpisuje się Festiwal Pieśni Patriotycznej, Wojskowej i Partyzanckiej, którego XX edycja odbyła się 9 listopada 2018 tuż po uroczystej akademii z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Festiwal odbył się w dwóch kategoriach. Pierwsza kategoria obejmowała uczestników klas 4-7, druga klas 8 i 3 gimnazjum. Łącznie do konkursu zgłosiło się 18 wykonawców.

Prezentowany repertuar obejmował zarówno pieśni z okresu I Wojny Światowej (Białe róże, O mój rozmarynie, Ej, dziewczyno) jak i pieśni mówiące o czasach II Wojny Światowej (Pałacyk Michla, Biały krzyż, Nie pamiętasz) a także współczesne patriotyczne piosenki, często pochodzące z współczesnych ekranizacji wojennych wydarzeń (Miasto 44, Katyńskie łzy, Dziewczyna z granatem). Młodzież wykonywała piosenki, które towarzyszyły żołnierzom w ciężkich, często tragicznych chwilach ich służby, ale też w chwilach wytchnienia. Zaprezentowano też współczesne utwory, w których wspomniane są historyczne wydarzenia, mówiące o bohaterstwie zarówno dorosłych, jak i młodzieży i dzieci w walce o wolną Polskę.

Wykonawców oceniało 3 osobowe jury: Lucyna Obrycka, Bogusława Taryma i nasza absolwentka, dawniej uczestniczka tego festiwalu w jego poprzednich edycjach - Ola Lach.

Jako gość specjalny zachwyciła wszystkich ujmującą, przepiękną interpretacją pieśni „Polskie kwiaty”.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria klas 4-7:

  • I miejsce – Dawid Dziczek-kl. 5c
  • II miejsce – Wiktoria Wójcik- kl. 5a
  • III miejsce – Nikola Bałdyga kl. 5c
  • wyróżnienie – Larysa Kotuszewska-kl. 6a

Kategoria klas 8 i 3 gimnazjum:

  • I miejsce – Wiktoria Leszczyńska-kl. 3C
  • II miejsce – Natalia Jurkiewicz-kl. 3A
  • III miejsce – Nikola Wiatr – kl. 3A
  • wyróżnienie – Edyta Bacławska – kl. 8a

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wykonawcom, dzięki którym już po raz 20 mogliśmy uczestniczyć w konkursowych zmaganiach i chwilach refleksji nad ważnymi wydarzeniami naszej historii, ciesząc przy tym uszy pięknem polskiej muzyki.Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2018-12-03 19:55:09