15.12.2018r.
IP: 54.159.51.118

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

Dzieci z kl.0a i kl.0b po raz kolejny włączyły się w obchody tego święta. Tego dnia były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci rozpoznawały bajki po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków. Dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę. Pani bibliotekarka wyszukała dzieciom książki z ich ulubionymi bohaterami bajek.

Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami!

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole.

Organizacją bajkowego dnia zajęły się nauczycielki: J. Krajczyńka, E. Eźlakowska.

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2018-11-26 10:48:51