Copyright © 2017 by SP4
Misja i wizja szkoły Z życia szkoły Rekrutacja 2019/2020 Rekrutacja do klasy sportowej 2019/2020 Projekty edukacyjne Osiągnięcia Zajęcia pozalekcyjne Doradztwo zawodowe Galeria Kontakt Ogłoszenia Ochrona Danych Osobowych Projekty międzynarodowe
Wymiany międzyszkolne
Projekt
"Aktywna Tablica"
Rok dla Niepodległej O szkole
Minimalne Aktualne
800x600
IE 6.0
Mozilla
Netscape
Opera
27.05.2019r.
IP: 3.88.156.58
Rok szkolny 2018/2019

ŚWIĘTO SZKOŁY

"By czas śladów nie zatarł…”

Koniec września to w naszej szkole czas szczególny. Jak co roku obchodzimy Święto Szkoły, które wpisało się już w tradycję i historię tej placówki. Z tej okazji wspominamy naszego patrona Generała Stefana "Grota” Roweckiego.

28 września przedstawiciele społeczności uczniowskiej, nauczyciele i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej akademii poświęconej temu wielkiemu Polakowi i patriocie.

Szczególnie gorąco powitaliśmy obecnego z nami już od wielu lat, przyjaciela naszej szkoły, żołnierza i prezesa ŚZŻAK – p. Antoniego Jabłońskiego oraz honorowych gości: Burmistrz Miasta Mrągowo- p. Otolię Siemieniec, asystenta posła na sejm RP- p. Bogdana Moroza, proboszcza parafii pw. Św. Ojca Pio- ks. Wojciecha Serafina oraz przedstawicieli Rady Rodziców.
Pan dyrektor Edward Suchan w kilku słowach nakreślił, jaką rolę pełni w życiu nas wszystkich patron- Stefan ,,Grot” Rowecki. Zwrócił szczególną uwagę na to, że ogromną zaletą ludzi wielkich jest skromność i bezinteresowność. I taki właśnie był nasz patron, który dzisiaj jest również autorytetem dla młodego pokolenia; nie bezbarwną, abstrakcyjną postacią, lecz człowiekiem ze swoimi wielkimi czynami i słabościami.

Montaż poetycko- muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 7a i ich młodszego kolegi z klasy 2b był kolejną lekcją historii, w której mogliśmy uczestniczyć. Młodzi wykonawcy przybliżyli wszystkim zebranym biografię ,,Grota”, przytaczając wspomnienia jego córki i cytując samego Generała. Całość przeplatana była wzruszającymi okruchami poezji patriotycznej i pięknymi pieśniami w wykonaniu chóru szkolnego i solistów pod batutą p. Marka Romanowskiego.


Podczas przedstawienia mogliśmy obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez p. Sebastiana Kozłowskiego na temat I i II wojny światowej, która ukazała nam tragizm tamtych czasów i pozwoliła docenić to, że dzięki takim bohaterom jak nasz patron możemy dzisiaj żyć w wolnym i bezpiecznym kraju.

Splendoru uroczystości dodała okolicznościowa dekoracja wykonana przez p. Lucynę Gosiewską i p. Małgorzatę Cichowską.

Całość opracowała i wyreżyserowała p. Bogusława Taryma.Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2018-10-08 07:27:16