Pamięć łączy pokolenia

Pamięć łączy pokolenia.

To hasło tegorocznej wieczornicy, którą w naszej szkole uczciliśmy 75. rocznicę utworzenia Armii Krajowej.

14 lutego na szkolnym parkiecie spotkały się 4 pokolenia: uczniowie, ich rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele, oficjalni goście w osobach m.in. posła na Sejm RP p. Jerzego Gosiewskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego p. Juliana Osieckiego, Wiceburmistrza Miasta Mrągowo p. Tomasza Witkowicza oraz Gość Najważniejszy – p. Antoni Jabłoński- Prezes Powiatowego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

To właśnie pan kapitan, a tak naprawdę wielki przyjaciel naszej szkoły, oczekiwany i oklaskiwany był najbardziej.

Szkoła, w której od dawna pielęgnowane są tradycje patriotyczne, przyzwyczaiła uczniów do szacunku dla przeszłości.

Tak było i tym razem.

Wielopokoleniowe spotkanie miało formę …spotkania przy ognisku, wokół którego …zasiadły wspomnienia…” i uczyły o ”dziejach kraju …”.

A głównymi jej opowiadaczami byli uczniowie. To oni przypominali o wydarzeniach historycznych z okresu II wojny światowej.

Oni też zachęcali wszystkich zgromadzonych na wieczornicy do wspólnego śpiewania piosenek i pieśni tamtego okresu.

Było podniośle w momentach oficjalnych (wejście i wyjście pocztów sztandarowych, odśpiewanie hymnów: państwowego i AK).

Był czas na zadumę, kiedy była mowa o wybuchu II wojny światowej i powstania warszawskiego.

Było wzruszająco, kiedy głos zabierał p. Antoni Jabłoński.

Ale przede wszystkim było radośnie, gdy wszyscy uczestnicy wspólnie śpiewali wokół ogniska pamięci.

W naszej szkole Pamięć łączy pokolenia.

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2017-02-17 13:45:33