Copyright © 2017 by SP4
Misja i wizja szkoły Z życia szkoły Rekrutacja 2019/2020 Rekrutacja do klasy sportowej 2019/2020 Projekty edukacyjne Osiągnięcia Zajęcia pozalekcyjne Doradztwo zawodowe Galeria Kontakt Ogłoszenia Ochrona Danych Osobowych Projekty międzynarodowe
Wymiany międzyszkolne
Projekt
"Aktywna Tablica"
Rok dla Niepodległej O szkole
Minimalne Aktualne
800x600
IE 6.0
Mozilla
Netscape
Opera
29.02.2020r.
IP: 18.206.14.135
Rok szkolny 2016/2017

BEZPIECZNE FERIE

W edukacji wczesnoszkolnej, jak co roku, przed rozpoczęciem ferii podjęto szereg działań, które miały na celu zwiększyć bezpieczeństwo naszych najmłodszych w czasie wypoczynku zimowego.

Na korytarzach pojawiły się plakaty, które dotyczyły profilaktyki bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Dzieci w czasie przerw chętnie oglądały rysunki mówiące o bezpiecznych zabawach oraz czytały podstawowe informacje o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Wiele klas razem z wychowawczyniami, nawet w czasie lekcji, zapoznawało się z wiadomościami umieszczonymi na plakatach.

20 stycznia na apel porządkowy dla edukacji wczesnoszkolnej przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie: asp. Piotr Obiedziński, mł. asp. Paweł Florkowski oraz asp. Marian Deptuła, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz spędzania przez uczniów czasu wolnego w czasie ferii. Mówili także o niebezpieczeństwach wynikających z organizowania zabaw zimowych w okolicy zamarzniętych zbiorników wodnych, o rozważnym korzystaniu z lodowisk oraz właściwego poruszania się po drogach i używania elementów odblaskowych. Dzieci z uwagą wysłuchały policjantów, jak również chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez funkcjonariuszy.

Poza tym we wszystkich klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat bezpiecznych ferii w naszym województwie, zgodnie z apelem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty.

Uczniowie klasy 2d z inicjatywy swojej wychowawczyni otrzymali przed rozpoczęciem ferii elementy odblaskowe. Natomiast dzieci z oddziałów zerowych dostały kolorowanki pt. „Bezpieczne ferie”, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Tak więc uczniowie Zespołu Szkół nr4 w Mrągowie zostali wyposażone w odpowiednią wiedzę i mogą spokojnie rozpocząć ferie zimowe.Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2017-01-21 12:17:21