Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 i 6 listopada 2016 r. w naszej szkole było jak w bajce. Przedszkolaki z kl. 0 "a" i z kl. 0 "b" obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Na szkolnym korytarzu można było spotkać, m.in. księżniczki, Myszkę Miki, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, czarodziei, rycerzy i inne postacie. Trzeba przyznać, że rodzice stanęli na wysokości zadania. Przebierając swoje pociechy, zapewnili dzieciom świetną zabawę.

W tych dniach dzieci ruszyły w świat pełen zabaw, niespodzianek i podróży po bajkach. Musiały m.in. złowić wszystkie złote rybki w stawie, pomóc Kopciuszkowi w rozdzielaniu grochu od kasztanów, odgadnąć tytuł baśni na podstawie wylosowanych z worka przedmiotów, rozpoznać tytuły bajek po ich fragmentach. Dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami.

W bibliotece szkolnej dzieci oglądały wystawę ulubionych książek i bajek oraz brały udział w pokazie mody bajkowej.

Dzień Postaci z Bajek w „zerówkach” przebiegał w miłej, zabawnej  atmosferze. Okazał się doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Organizacją bajkowego święta zajęły się nauczycielki:
E. Eźlakowska, G. Rudnicka, I. Ochrin.

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2016-12-14 19:07:15