Copyright © 2017 by SP4
Misja i wizja szkoły Z życia szkoły Rekrutacja 2019/2020 Rekrutacja do klasy sportowej 2019/2020 Projekty edukacyjne Osiągnięcia Zajęcia pozalekcyjne Doradztwo zawodowe Galeria Kontakt Ogłoszenia Ochrona Danych Osobowych Projekty międzynarodowe
Wymiany międzyszkolne
Projekt
"Aktywna Tablica"
Rok dla Niepodległej O szkole
Minimalne Aktualne
800x600
IE 6.0
Mozilla
Netscape
Opera
29.02.2020r.
IP: 18.206.14.135
Rok szkolny 2016/2017

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. Jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem, powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

Dn. 25 listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole po raz drugi Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci z klas 0 -3 przyszły do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.

Uczniowie opowiadali o nich zabawne historie. Z wielką radością ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, na którym zaprezentowali swoich ulubieńców.


W klasach 0 - 3 przeprowadzono zajęcia edukacyjne związane tematycznie z tym dniem. Podczas misiowego spotkania dzieci poznały historię pluszowego misia, śpiewały i tańczyły w rytm piosenek, malowały misiowe portrety. Po wysłuchaniu wiersza Cz. Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia” odbyły krótką rozmowę na temat szanowania własnych zabawek.

Nie zabrakło również wspólnego czytania - w ramach akcji Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” uczniowie wysłuchali utworów literackich o misiach czytanych przez nauczycieli lub zaproszonych gości.


Atrakcją spotkania był słodki poczęstunek żelkami – miśkami.

Ten dzień był wyjątkowy i „misiowo” udany. Uczniowie byli uśmiechnięci i radośni, a wśród nauczycieli można było zauważyć pewną nutkę nostalgii za pięknym okresem dzieciństwa, a przede wszystkim tęsknotę za tym małym pluszowym przyjacielem.

Obchody „Światowego Dnia Pluszowego Misia” przygotowała E. Eźlakowska.Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2016-12-14 17:42:24