Mikołajki

6 grudnia odwiedził naszą szkołę wyjątkowy, bardzo oczekiwany Gość. Przez cały dzień przemykał po szkolnych korytarzach.

Ekipa św. Mikołaja odwiedziła wszystkie klasy, przynosząc każdemu dobre życzenia i słodką niespodziankę. Tego dnia uczniowie zadbali o baśniową atmosferę, przebierając się za niezliczoną ilość mikołajowych sobowtórów. Po szkole hasały zastępy aniołów, śnieżynek i baśniowych postaci. Uczniowie i ich wychowawcy wzięli udział w konkursie na bajkowe przebranie. Jednym z kryteriów było przebranie się wychowawcy. Fantazyjny strój pani od matematyki, polskiego czy biologii mógł mocno zaważyć na konkursowej punktacji. Rozstrzygnięcie konkursu i przedstawienie wyników odbędzie się 16 grudnia podczas apelu porządkowego.

Uczniom edukacji wczesnoszkolnej również udzieliła się baśniowa atmosfera. Z okazji mikołajek dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. „Baśnie Braci Grimm” w CKiT. Wraz z dzielnym Tomkiem dowiedziały się, że książki są przyjaciółmi każdego dziecka. Mają moc rozpraszania nudy i pokonywania niejednego lęku.

Po powrocie z teatru dzieci zostały zaproszone na zabawę taneczną w rytmie zumby. Pod okiem instruktorki przetańczyły prawie całą lekcję. Nauczyły się prostych układów tanecznych i to, co najważniejsze, dobrze się bawiły

Podczas tegorocznych mikołajek zauważono jeszcze jedno baśniowe zdarzenie, niektórzy nauczyciele nie zadali prac domowych, nie zrobili sprawdzianów, nie pytali…..szkoda, że 6 grudnia nie zdarza się przynajmniej raz w miesiącu

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2016-12-12 14:44:33