Święto Szkoły

27 września z okazji Dnia Patrona naszej szkoły odbyła się wzruszająca uroczystość, w której wzięli udział zacni goście: żołnierz ŚZŻ Armii Krajowej p. Antoni Jabłoński, poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej p. Jerzy Gosiewski, sekretarz Urzędu Miasta p. Jadwiga Osiecka, proboszcz parafii św. Ojca Pio ks. Wojciech Serafin oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Generał Stefan „Grot” Rowecki jest dla uczniów i pracowników naszej szkoły autorytetem. Jest postacią godną naśladowania, uczy nas jak żyć, jakich dokonywać wyborów i jakie są tego konsekwencje.

Trzy lata temu przyjęliśmy sztandar żołnierzy Armii Krajowej. Ów sztandar stal się symbolem wartości i fundamentem pracy wychowawczej naszej szkoły, dzieła wychowania młodego pokolenia.

Uroczystość Święta Szkoły uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem p. Marka Romanowskiego, uczniów kl. 2a z p. Jolą Krajczyńską oraz gimnazjalistów przygotowanych przez p. Alinę Romaniuk-Chrostowską.

To była wspaniała lekcja historii dotycząca II wojny światowej i sylwetki naszego patrona.

Nie zabrakło czasu również na pamiątkowe zdjęcia oraz dzielenie się swoimi wspomnieniami i przeżyciami podczas uroczystości.

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2016-10-04 08:24:00