Ślubowanie pierwszoklasistów

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Mrągowie.

27 września to pamiętna data dla pierwszoklasistów. Właśnie w tym dniu w murach naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.

Na uroczystość przybyli: przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Figura, dyrekcja szkoły oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Wszystkich zebranych przywitali konferansjerzy. Ciepłe słowa do najmłodszych skierowali również zaproszeni goście. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już w szkole nauczyli. Po zaprezentowaniu umiejętności uczniów nastąpiła najważniejsza chwila – uroczyste ślubowanie i pasowanie. Ukoronowaniem aktu pasowania, do którego przystąpiło 27 uczniów z klasy pierwszej było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Najmłodsi otrzymali również wspaniałe upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Była też chwila na pamiątkowe zdjęcia.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Ostatnia zmiana: Wojciech Doda 2016-10-03 19:24:17